Vražda Milady Horákové je promlčena, rozhodl soud

11. února 2008 v 23:01 | Petricek
Soud s prokurátorkou v procesu s Miladou Horákovou, Ludmilou Brožovou-Polednovou, nebude pokračovat. Vrchní soud v Praze označil vraždu Horákové z roku 1950 za promlčenou. Českému rozhlasu Radiožurnál to řekl advokát Brožové Vladimír Kovář.

11. 2. 2008 -
Brožová byla loni v listopadu odsouzena za podíl na justiční vraždě k osmi letům vězení. Odvolala se, a tak kauza putovala k vrchnímu soudu. Ten o odvolání minulý týden rozhodl na neveřejném jednání. Rozsudek je pravomocný.
Čekalo se, že případ buď vrátí městskému soudu, nebo trestný čin, který měla Brožová spáchat, označí za promlčený. Brožové je nyní 86 let.
"Pokud Vrchní soud sám rozesílal své rozhodnutí stranám sporu, znamená to tedy, že sám v té věci rozhodl. Tedy že případ nevrací k nám, ale že vše nasvědčuje tomu, že stíhání paní Brožové-Polednové zastavil," řekl Právu soudce Petr Braun z Městského soudu V Praze, který Brožové původně uložil osm let.
Podobně soudy postupovaly v roce 2002 v procesu s Karlem Vašem, který byl jako prokurátor obviněn z účasti na vraždě generála Heliodora Píky v roce 1949. Vrchní soud jeho odvolání taktéž zastavil kvůli promlčení.

Prokurátorka lidu

Brožová se podle obžaloby během procesu s Horákovou jako jedna z prokurátorů dopustila napomáhání k několikanásobné vraždě. V kauze vystupovala jako "prokurátorka lidu" a sama později řekla, že byla přesně instruována, co má říkat.
Horáková, někdejší poslankyně za národní socialisty, byla popravena 27. června 1950, jen několik týdnů po skončení zinscenovaného procesu. Spolu s ní skončili na popravišti další tři lidé - Jan Bouchal, Záviš Kalandra a Oldřich Pecl. Další dostali doživotní tresty či desítky let vězení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michal Michal | 12. února 2008 v 15:31 | Reagovat

Netušíš přesně kde ta Brožová bydlí, mělo by to být na Francouzské, někde jak bydlí Říhovi...

2 Michal Michal | 12. února 2008 v 15:31 | Reagovat

Netušíš přesně kde ta Brožová bydlí, mělo by to být na Francouzské, někde jak bydlí Říhovi...

3 Petricek Petricek | 13. února 2008 v 17:17 | Reagovat

Jo, je to někde poblíž:-) ale zas nadruhou stranu v jejím věku uděláš nechtěně baf a pak si za to můžeš jít sednout:-D

4 Michal Michal | 13. února 2008 v 21:44 | Reagovat

Tak to je jasný, jenom mě napadlo, že je pěkný, že bydlí hned vedle nám. Milady Horákové, i když jí je to asi jedno...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama