Filip sepsal trestní oznámení na Kalouska

25. října 2006 v 13:20 | Petricek
Místopředseda KSČM Vojtěch Filip už sepsal trestní oznámení na šéfa lidovců Miroslava Kalouska. Jeho výroky o komunistické straně jako zločinecké organizaci považuje za protizákonné a neústavní. Trestní oznámení na Kalouska podle něj už také podali dva občané.

Šéf lidovců Miroslav Kalousek na středeční tiskové konferenci varoval před sbližováním sociálních demokratů a komunistů. "Uděláme cokoliv, co způsobí, aby nedošlo ke spojení jedné historické demokratické strany a jedné zločinecké organizace," prohlásil tehdy. Filip považuje Kalouskovo vyjádření degradaci politické kultury. Uvedl to v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.Zároveň podotkl, že pokud nezačne konat samo státní zastupitelství, podá v pondělí trestní oznámení sám. Zatím to však nestihl.
Kalousek se soudu nebojí

"Mám to hotové. Přišly mi ale dva maily od občanů, kteří už trestní oznámení podali. Já jsem si jen řekl, že použiji jejich argumentaci, kterou zapracuji do svého oznámení," řekl iDNES Filip. Podle něj je jeden z autorů trestních oznámení bezpartijní, druhý se ohlásil jako člen ČSSD. Trestní oznámení bude Filip formulovat jako porušení zákona, ústavy a listiny základních práv a svobod.
"Je to útok na skupinu lidí kvůli jejich politickému názoru, což je proti listině základních práv a svobod," podotkl.
Kalousek se podle něj také dopustil trestného činu hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení a podněcování k nenávisti vůči skupině lidí nebo k omezování jejich práv a svobod. Komunisté vyzvali Kalouska k omluvě za jeho výroky už několikrát. Ten to ale vždy odmítl. Soudu se prý nebojí. "Podat trestní oznámení na kohokoli je právem každého občana. Já si za svými výroky stojím a omlouvat se nebudu. Pokud je to nezbytné, rád se budu obhajovat před nezávislou justicí," reagoval Kalousek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 martin martin | 26. října 2006 v 17:21 | Reagovat

Tak si to Filipe přiznej, že se ta vaše pospolitost nechovala v minulosti nejlíp a za těch šestnáct let, co je svobodnějc ste se nestihli přetransformovat do demokratický politický strany a řek bych že se tomu ani tak nikdy nestane.

a teď trochu jinak:  "Je to útok na skupinu lidí kvůli jejich politickému názoru, což je proti listině základních práv a svobod,"  - kdybys tohle řek před těma 16 ti lety a nebyl v tý vaší fucking straně, tak se ti díky ní, jako se stalo mnohým, změní život v peklo.

tak nevim, co tady pyskuješ

2 martin martin | 27. října 2006 v 15:55 | Reagovat

Filipe, teď se domáháš něčěho, so ste několik desítek let potírali... bych tě nazval přinejmenším cynikem, ale napadá mi daších alespoň 2 mnohem výstižnější výrazy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama