Říjen 2006

Filip sepsal trestní oznámení na Kalouska

25. října 2006 v 13:20 | Petricek
Místopředseda KSČM Vojtěch Filip už sepsal trestní oznámení na šéfa lidovců Miroslava Kalouska. Jeho výroky o komunistické straně jako zločinecké organizaci považuje za protizákonné a neústavní. Trestní oznámení na Kalouska podle něj už také podali dva občané.

Komunismus a náboženství

18. října 2006 v 11:02 | Petricek
Vztah komunismu k náboženství je vyloženě nepřátelský; z pohledu celé ideologie je opiem lidstva, protože dává lidem falešné uspokojení ze zjednodušeného výkladu světa a dává jim, z komunistického pohledu, sílu, kterou mohou dočasně překonávat třídní rozpory. Proto musí být náboženství odstraněno; v praxi to však vedlo k jeho plíživým nahrazení uctívání zasloužilých vůdců komunistických vlád, a to buď postupně, během několika desetiletí (ČSSR) nebo rychle (Albánie).

Český boj s komunisty: nutnost, nebo hra?

12. října 2006 v 10:56 | Petricek
Na český vládní můstek vylezl nový kapitán a ohlásil: "Mým zásadním úkolem je zabránit komunistům v návratu k moci." Stejný cíl dnes s Mirkem Topolánkem sdílí většina představitelů zdejší demokratické politiky. A tak se šestnáct let po celonárodní protikomunistické vzpouře rozléhá Českem varovný chór: hlavně udržme na uzdě rudé! Spolu s tím ale na všech stranách kvete se stejnými rudými přátelská spolupráce. Takže proč se vlastně naši politici návratu komunistů bojí?

Severní Korea vyzkoušela první jadernou bombu

9. října 2006 v 12:04 | Petricek
Severní Korea v pondělí ráno vyzkoušela svou první jadernou bombu. Oznámila to jihokorejská agentura Yonhap. Vzápětí severokorejská oficiální agentura KCNA vydala zprávu o úspěšném podzemním jaderném testu s tím, že nehrozí žádné nebezpečí úniku radioaktivity. Američtí zpravodajci stále informaci ověřují, nicméně již nyní jsou přesvědčeni o tom, že je pravdivá. Rusko uvedlo, že si je "stoprocentně jisté", že test proběhl. Svět testy odsoudil a žádá sankce proti KLDR.