Červenec 2006

Hejtman z ODS připouští vládu tolerovanou KSČM

27. července 2006 v 10:03 | Petricek
Hejtman Plzeňského kraje Petr Zimmermann (ODS) v rozhovoru pro deník Právo uvedl, že si dokáže představit vládu trojkoalice tolerovanou KSČM. Tato strana je podle něj v ČR zavedená,
je v parlamentu a s jejími hlasy je třeba počítat.

Hledá se brouk

18. července 2006 v 14:48 | Petricek

Koalice a KSČM nabízejí ČSSD dočasného šéfa Sněmovny

12. července 2006 v 14:07 | Petricek
Zástupci ODS, lidovců, zelených a komunistů ve středu přislíbili sociálním demokratům podporu pro jejich kandidáta na předsedu Sněmovny. Podle předsedů stran by sociální demokrat měl stát v čele Sněmovny do chvíle, kdy poslanci případně nedají důvěru vznikající trojkoaliční vládě Mirka Topolánka. Místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka ale prohlásil, že sociální demokraté svého kandidáta ani tentokrát nenominují.

Dokument o procesu s Miladou Horákovou

2. července 2006 v 0:06 | Petricek
Před 56 lety začal největší politický proces proti odpůrcům komunistického režimu. Poslal na popraviště jedinou ženu zavražděnou v tomto období - Miladu Horákovou - a další tři muže. Za smrt nevinných lidí dodnes nebyl nikdo potrestán. Marek Janáč připravil o vykonstruovaném procesu s Miladou Horákovou a jejími společníky unikátní dvoudílný dokument, který ČRo 1 - Radiožurnál nabízí svým posluchačům ve vysílání i na internetu.