Všechna čest

27. března 2006 v 10:18 | Petricek
V roce 1948 Horáková otevřeně vyzvala k odporu, tajně se sešla se Zenklem, Ripkou a dalšími stejně zaměřenými politiky. Otevřeně vystoupila proti E. Šlechtovi a A. Neumannovi, kteří spolupracovali s komunisty, otevřeně kritizovala komunistický režim v rukou jeho hlavních představitelů .
Byla zbavena všech funkcí, neustále sledována a nakonec v roce 1949 spolu s dalšími zatčena tehdejší Státní bezpečností.

V ruzyňské věznici byla Milada Horáková vyslýchána a mučena, nucena k přiznání přípravy státního převratu a kontaktů s americkou rozvědkou.
STB vyslýchala všechny zatčené a neustále rozvíjela nové a nové nesmyslné teorie tak, aby všichni obvinění mohli být odsouzeni k co nejtěžším trestům. Proces byl zinscenován od začátku až do konce a byl ubohým představením komunistické moci, jejíž zvůli byli mnozí nepohodlní politici vystaveni.
Rozsudky byly vyneseny 8. června 1950.
Milada Horáková se se svými blízkými setkala naposledy den před popravou. Nebylo jí ani dovoleno naposledy políbit svou dceru Janu. O den později, 27. června 1950 byla v pět hodin a třicet minut ráno Dr.Milada Horáková popravena.
Milada Horáková se nebála bojovat proti nacistické nadvládě, a stejně tak se postavila i totalitě komunistické. Za tuto činnost ji dvakrát čekal trest smrti, ale zatímco Němci od absolutního trestu ustoupili, od československých spolubčanů se milosti nedočkala.

Spolu s ostatními odsouzenými se stala obětí zrůdného komunistického režimu, jehož představitelé a spolupracovníci mají dodnes na rukách krev.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama